Lightbox Tabela Nedir? Lightbox Baskı Nedir?

Lightbox Tabela Nedir? Lightbox Baskı Nedir?

Lightbox Tabela

Light box tabela baskısı dijital ortamda gelişmiş bir alt yapı ile ortaya konur. Burada tamamen uzman ellerden çıkan bir baskılama söz konusu olur. Tabela alanında uygulanacak olan baskılama tekniği biraz daha ayrıntılı ve karmaşık olabilir. Ancak yaratıcı ve özgün bir teknik olarak işlev görür.

Lightbox Kumaş Baskı

Kumaş baskı denilince akla ilk olarak çanta gelmektedir. Basit bir bez çantası modeli olarak görünse de aslında oldukça kullanışlı ve sağlıklı ürünler arasında yer alır. Sadece bez çanta olarak değil bu alanda birçok kumaş türü ortaya konur. Son günlerde en çok kullanılan ürünlerin arasında yer alır. Günlük hayatın her aşamasında da baskılı kumaşlar tercih edilir. Müşteri siparişlerine uygun olan baskı modelleri devreye girer. Her biri Türkiye’nin her yerinde kullanılan bir üründür. Özellikle hafif bir yapıya sahip olduğu için ağırlık yapma gibi bir durum yoktur. Baskılı kumaş modelleri hafif bir bez kumaştan yapılmasına rağmen oldukça dayanıklı bir yapısı vardır. Çoklu kullanımdan kaynaklı kolaylıkla yırtılması gibi bir durum söz konusu olmaz. Bu durum kullanılan kumaşın kalitesi ile alakalı bir durumdur. Özellikle çanta içinde taşıma kapasitesine bağlı olarak birden fazla ürün yerleştirmek de mümkündür.

Lightbox Kumaş Baskı Yapısı

Ağırlıktan dolayı kumaşın tahriş olması ya da yırtılması gibi bir durum ortaya çıkmaz. Oldukça kullanışlı bir kumaş modelidir. Uzun süreli kullanımlar için ön plana çıkar. Birçok kombine uyum sağlayan şık bir modele de yer verir. Kaliteli bu baskı modelleri farklı tarzları barındırır. Özellikle şık yapısı ile her mekanda sizlere eşlik eder. Baskılama kumaş modelleri bugün gelişen teknoloji ile birlikte kendini daha çok ön plana çıkarmaya başlamıştır. Özellikle gelişen bir alt yapısı ile birlikte her baskılama modeli bugün birçok alanda yararlanılan bir işleme dönüşmüştür. Baskılama yöntemleri bugün birbirinden renkli kumaşlar üzerine uygulanan uygulamayı kapsar. Bu uygulama ile birlikte baskılama süreci teknolojik açıdan git gide pratik bir hal almaya başlamıştır. Özellikle uygulanabilir bir yöntem burada hakimdir. Bu alanda mevcut olan her bir uygulama gelişmiş alt yapısı ile işlem sunar. Sadece yararlanılacak alana göre baskı modelleri tercih edilir. Bu modeller kumaşın türüne ve baskılanacak alana göre değişkenlik gösterir. Her bir baskılama işlemi birbirinden renkli kaliteli kumaşlar üzerine uygulanır. Genellikle tekstil sektöründe kullanılır. Bunun yanı sıra kuru boyama ve sıcak baskı olarak da bilinir. Dijital alanda uygulanan bir görselin ya da içeriğin kumaşa aktarılma işlemini kapsar. Burada tamamen teknolojik alt yapıdan yararlanma durumu söz konusu olur. Özellikle gelişmiş teknolojik alt yapı ile kumaşın görsel yapısı hazır hale gelir. Burada tamamen sağlıklı bir baskı tekniği ortaya konularak işlem sona erer.

WhatsApp İkonu
×

Aşağıdaki butona tıklayarak, aklınıza takılan tüm soruları bize Whatsapp üzerinden sorabilirsiniz.