Sergi ve Müze Tasarımı Hizmetleri

Sergi ve Müze Tasarımı Hizmetleri

Sergi ve Müze Tasarımı Hizmetleri

Ergi ve müze tasarımı denildiği zaman akla zengin bir görsel içerik gelir. Ancak bu içerik ortaya konulurken tamamen serginin ve müzenin genel yapısı da akılda tutulur. Yani bu genel yapıya uygun olan bir görsel içeriğe ihtiyaç duyulur. Bu görsel içerik ile teknolojik alt yapı birleşir. Bu birleşim sonucunda da tasarım meydana gelir. Burada yapılacak olan tasarımlar alanında uzman olan kişilerin ellerinden çıkar. Özellikle buna dikkat edilerek tasarım ortaya konmaktadır.

Sergi Tasarımı

Daha önce baskı kağıdına ısı yöntemi ile uygulanır. Bu işlemden sonra ise baskı kağıdından beze aktarım işlemine geçilir. Hızlı ve kaliteli bir transfer ile baskı işlemi de tamamlanmış olur. Özellikle kısa sürede zaman kaybı yaşatmadan ortaya konulan bir baskıdır. Tüm görsel sergi modellerinde kullanılan bir baskıdır. Ekonomik bir baskı yöntemi olarak da bilinir. Görsel açıdan da öne çıkar. Özellikle birden farklı baskı modeli bu alanda yer alır. Ancak içlerinde transfer olan baskı modeli daha çok birden fazla görseli barındırır. Bu görseller ise farklı ürün kullanımını ortaya çıkarır. Şimdi siz de bu baskı ile modeli ile tanışabilirsiniz. Hızlı bir işlem ağına yer verdiği için tercih edilirliği de bir o kadar artış gösterir. Burada tamamen sergi tasarımı için görsel unsur göz önünde tutulur.

Müze Tasarımı

Özel bir program eşliğinde bu işlem ortaya konur. Özel programları kullanan baskı makineleri müze tasarımını ortaya koyar. Bu işlem tamamen teknolojik bir yöntemi barındırır. Özellikle teknoloji çağında yaşadığımız için bu baskı türü ön plana çıkar. Sitede mevcut olan kendin tasarla bölümü vardır. Burada müşteriler kendi tasarımları ile baskısını seçer. Bu seçim sonucunda ise baskı işlemine geçilir. Yani sadece müşteri isteklerine uygun olan bir baskılama yöntemi uygulanır. Sadece burada teknolojik cihaz ve programlar devreye girerek baskılama işlemini yapar. Sadece teknolojik yenilikleri göz önünde tutarak bu baskı modeli ortaya konur. Tamamen farklı müze tasarımlarına uygun olan bir dijital yöntem kullanılır.

Işıklı Müze Tabloları

Işıklı müze tablosunu yapmak için sadece görsel bir tasarım yetmez. Bu alanda görsel tasarıma eklenecek olan ışıklı bir alt yapı da gereklidir. Burada ilk etapta görsel açıdan gerekli olan işlem dijital yolla yapılır. Bu yöntem uygulanırken müze tasarımına uygun olan bir görselin ortaya çıkarılması sağlanır. Daha sonrasında ise teknolojik alt yapıdan yararlanma durumu söz konusudur. Burada ışıklı bir görsel alan yaratmak adına gerekli olan ışıklandırma sistemi uygulanır. Bu sistem ve tüm görsel alanın doğru bir şekilde ortaya çıkması adına her işlem basamağına daha çok dikkat edilir. Kaliteli bir baskılama ve görsel bir ışıklandırma şöleni ile beraber işlem en kısa sürede tamamlanır.

 

WhatsApp İkonu
×

Aşağıdaki butona tıklayarak, aklınıza takılan tüm soruları bize Whatsapp üzerinden sorabilirsiniz.